Kronika wydarzeń

2B8E5E69 D243 4E8F 8864 52AD60B4401E

6 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się mikołajkowy konkurs wiedzy

o książce i bibliotece. To już kolejne wydarzenie, które jest organizowane w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie z klas pierwszych zmierzyli się z pytaniami z zakresu historii literatury, wiedzy o książce i bibliotece. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej biblioteki szkolnej, a laureatom zostaną wręczone nagrody książkowe na apelu podsumowującym I półrocze. Konkurs przygotowała pani Marta Tomczyk, Katarzyna Stanuch i Anna Koział-Ogorzałek. Na wszystkich czytelników, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę czekały słodkie niespodzianki, ukryte na półkach między książkami. Ponadto zorganizowano mikołajkowy escape room. Uczniowie mogli rozwiązywać rebusy, zagadki, układać puzzle i przeczytać  tekst w odbiciu lustrzanym. Na zwycięzców czekały nagrody.

Autor: A. Koział-Ogorzałek