Kronika wydarzeń

logo 65

62166933 1271169853047174 5027899500807585792 n

Pierwsza szkolna debata oksfordzka została zorganizowana w ramach

ogólnopolskiejakcji  „Jak nie czytam jak czytam” pod patronatem Dyrektora Szkoły Andrzeja Góry.Debata dotyczyła kwestii czytelnictwa i nosiła tytuł „Czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka?”. Rozmowy toczyły się wokół powyższej tezy między jej obrońcami – propozycją, a stroną próbującą ją podważyć – opozycją. Stronę propozycji reprezentowali Justyna Wańczyk i Jakub Marczyk z klasy II D/E oraz Krystian Rusnak i Kacper Wójcik z klasy III M, argumenty opozycji przedstawili uczniowie z klasy IIID/E Zbigniew Chruslicki, Kacper Kwiatkowski, Damian Dulak, Mariusz Gurgul. Marszałkiem debaty był Adam Nieć uczeń klasy II D/E, który powitał uczestników i przedstawił regulamin debaty oksfordzkiej.

Po krótkich mowach wstępnych obu stron, dyskusja skoncentrowała się na wybranych zagadnieniach związanych z historią książki, wartościami jakie niesie książka. Przeciwnicy próbowali udowadniać, że książka w dobie komputera, smartfonu  i dvd jest bezużyteczna i łatwo ją zastąpić. Dyskusja okazała się niezwykle emocjonująca, obserwowali ją uczniowie z klasy III M, klasy II D/E i zaproszeni goście, w tym dyrektor szkoły pan Andrzej Góra, pedagog pani Halina Zabiór, nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy klas, które rywalizowały w debacie.

Występ uczestników debaty oceniało jury w składzie ekspert pani wicedyrektor Agnieszka Bielec i nauczyciele: Anna Semla, Anna Koział-Ogorzałek i Edyta Dąbrowska. Pani dyrektor ogłaszając wynik podkreśliła, że uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, prowadzili rzeczową rozmowę. Debatę wygrała strona opozycji. Pamiątkowe medale wręczył dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych pan Andrzej Góra. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie czytali książki i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

dyplom

DyplomPCK