Kronika wydarzeń

logo 65

IMG 1499

7.06.2019 odbył w myśl idei Festiwalu logistyki finał

II Szkolnego Konkursu Logistycznego, Wzięło w nim udział dwunastu uczniów z naszej szkoły, podzielonych na cztery drużyny. Zadaniem było rozwiązanie problemu decyzyjnego w pewnej fikcyjnej firmie zajmującej się handlem odzieżą. W ciągu godziny zegarowej uczestnicy musieli merytorycznie rozwikłać przedstawiony problem i stworzyć prezentację multimedialną. Kolejnym krokiem było zaprezentowanie rozwiązania przed pięcioosobową Komisją Konkursową w składzie: mgr Beata Floryan, mgr inż. Dariusz Smolarski, Mariusz Gurgul, Damian Dulak, Zbigniew Chruślicki. Ocenie podlegały obok merytoryki, również aspekty związane ze sferą społeczną, tj. współpraca w grupie, efektywne zarządzanie czasem, jak również umiejętności typowo techniczne związane z tworzeniem prezentacji i finalnie sposób jej przedstawienia. Uczestnicy musieli ponadto reagować na pytania, które padały ze strony członków komisji. Do problemu podeszli bardzo twórczo i rozwiązania były niezwykle ciekawe i nowatorskie, zważywszy na to, iż kwestie były naprawdę zaawansowane i bardzo wymagające…Należy dodać, iż Konkurs Logistyczny podobnie, jak i wszelkie inne formy odbywające się w ramach Festiwalu Logistyki znakomicie wpisują się w działania i profil Zespołu Szkół Samochodowych, a przede wszystkim rozpowszechniają, jakże ważną logistykę ukazując jej aspekt praktyczny…

Zwycięzcami zostali uczniowie klasy II DE, w składzie:

Justyna Wańczyk, Jakub Marczyk, Filip Kojs

II miejsce zajęli uczniowie klasy I D, w składzie:

Daniel Mazurek, Krystian Bodziony, Kamil Wojciechowski

III miejsce zajęli uczniowie klasy III DE, w składzie:

Arkadiusz Mąka, Sebastian Sobczak, Jakub Salamon

IV miejsce zajęli uczniowie klasy I E, w składzie:

Martyna Groń, Eryka Dudar, Bartłomiej Dziedzina

Nagrody rzeczowe i puchary wręczyła Dyrekcja Szkoły w osobach: mgr Andrzej Góra, mgr inż. Maksymilian Zieliński. Ich fundatorem były różne firmy i organizacje m.in: Zespół Szkół Samochodowych, Stowarzyszenie „Sądecka Samochodówka”, Politechnika Krakowska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK,  firma ZetTransport, firma Batim, firma Renault Autospektrum.

Gratulujemy wszystkim!

Autor: D. Smolarski

dyplom

DyplomPCK