22 lutego w naszej szkole odbył się apel podsumowujący

pracę dydaktyczno - wychowawczą w I okresie roku szkolnego 2018/2019.  Jest to najlepszy moment, aby przyjrzeć się temu, co udało się nam osiągnąć, w jakich doniosłych wydarzeniach wzięliśmy udział.

Uczniowie naszego technikum startowali w różnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych osiągając bardzo dobre wyniki. Klasy z najwyższą średnią i  frekwencją otrzymały nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

Podczas apelu nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu Młodych Talentów Samochodówki.

W kategorii recytacja:

I miejsce Filip Drożdż z klasy IIM

II miejsce  Adam Biskup z klasy IIIM

III miejsce  Kamil Wojciechowski z klasy I DF

W kategorii gra na instrumencie:

I miejsce Kamil Frączek z klasy IIM

II miejsce Robert Ciastoń i  Adrian Kiełbasa z IIIA, Tomasz Bargieł z 2a

III miejsce Janus Bartłomiej z klasy I E

W kategorii twórczość plastyczna:

I miejsce Mateusz Rams z klasy IIM

II miejsce Dawid Madej z klasy II M

III miejsce Justyna Wańczyk z klasy III DE

W kategorii śpiew:

I miejsce Mateusz Grucela z klasy IIIA

II miejsce Kamil Zbozień z klasy I M

Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostały wręczone również zwycięzcom konkursu pt. „Wiem wszystko o książce i bibliotece”

I miejsce Michał Pustułka z klasy I M

II miejsce Kacper Basta z klasy I A

III miejsce Łukasz Pajor z klasy IB

Uczniowie Samochodówki angażowali się  w akcje charytatywne np. „Serce – Sercu”, sztafeta pomocy w ramach akcji „Sport przeciw przemocy”, zbiórka karmy dla zwierząt w schroniskach, zbiórka pieniędzy dla chorego Patryka Chronowskiego z klasy 2b. W ten sposób pokazali, jak ważna jest dla nich bezinteresowna pomoc świadczona na rzecz drugiego człowieka.

Autor: A. Koział-Ogorzałek