Kronika wydarzeń

3

8 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się

II etap XLV okręgowej Olimpiady Wiedzy Technicznej, której organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.  Patronat medialny nad olimpiadą objął „Przegląd Techniczy”.

W zawodach okręgowych Olimpiady wzięło udział 56 uczestników z 400 startujących w etapie szkolnym, w tym 44 z grupy elektryczno-elektronicznej oraz 12 z mechaniczno-budowlanej. Uczestnicy reprezentowali siedem szkół regionu Małopolski: Zespół  Szkół Samochodowych w Nowym Sączu ( Tomasz Kozielec z klasy 4 F), Zespół Szkół Elektryczno – Mechanicznych  w Nowym Sączu, Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach, Zespół  Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, Zespół  Szkół Nr 1 w Bochni, Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 2 w Brzesku.

1

Przed rozpoczęciem zmagań wszystkim uczestnikom zostały rozdane upominki ufundowane przez Grupę Azoty. O godzinie 9.30 przystąpiono do rozwiązywania zadań. Pierwsza część trwała 1,5 godziny i polegała na rozwiązaniu zadania optymalizacyjnego oraz zadania dotyczącego zastosowania informatyki w technice. Po krótkiej przerwie uczestnicy rozpoczęli drugą, trzygodzinną część olimpiady. Uczestnicy mieli tym razem do rozwiązania dwa z trzech przygotowanych zadań.

3

Po zakończeniu olimpiady odczucia uczestników były bardzo zróżnicowane. Jedni uważali, że zadania były łatwe, inni wręcz przeciwnie. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Przypomnijmy, że na laureatów czeka wiele nagród, między innymi: dyplom oraz zaświadczenie laureata i finalisty Olimpiady Wiedzy Technicznej, nagrody rzeczowe, prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone kierunki, zgodne z uchwałami senatów wyższych uczelni technicznych. 

2

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do finału ogólnopolskiego XLV OWT, wyniki zostaną opublikowane początkiem lutego. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta.

Autor: B. Leśniak