Kronika wydarzeń

IMG 4913

Czym jest sens życia? Jak żyć z pasją i nie dać się nałogom?

Te pytania postawił Arkadio uczniom naszej szkoły na spotkaniu w świetlicy szkolnej.

Arkadio to sądecki raper, freestylowiec i mówca. Na swoim  koncie ma kilka autorskich płyt, audiobooka oraz książkę. Jest pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Do naszej szkoły przyjechał na zaproszenie pani pedagog Haliny Zapiór.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali historii życia rapera. Opowiadał o tym, jak zaczęła się jego przygoda z muzyką i jak zmieniło się jego życie. Alkohol i narkotyki  odgrywały pierwszoplanową rolę. Problemy z nauką i konflikt z prawem stały się codziennością. Ogarnęła go znieczulica i obojętność. Doszedł do momentu, w którym nie widział sensu ani perspektyw. Przemiana nastąpiła w wieku 17 lat. Pomógł mu bart Kamil. Dziś Arkadio spotyka się z młodymi ludźmi. Pokazuje im, że warto podjąć wysiłek w walce o sensowne życie. Zachęca ich, żeby w wyborach przyszłej pracy i kierunków studiów kierowali się swoimi talentami i pasją.

Wystąpienie połączone było z prezentacją utworów, które muzyk wykonywał na żywo.

Tekst i zdjęcia; A. Koział-Ogorzałek