Kronika wydarzeń

logo 65

IMG 4848

Z okazji obchodzonej w tym roku 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

w Nowym Sączu zorganizowano wyjątkowy turniej szkół.

Pod koniec  ubiegłego roku szkolnego 2017/2018 oraz na początku roku szkolnego 2018/2019 uczniowie brali udział w kilkunastu wydarzeniach zarówno o charakterze sportowym, jak i artystycznym. Nie zabrakło konkurencji plastycznych, muzycznych czy turnieju piłki nożnej. 14 listopada 2018 roku na płycie Rynku odbyło się uroczyste zakończenie  turnieju. Nasza szkoła zdobyła 4 miejsce. Gratulujemy!

Podczas uroczystości podsumowujących obchody odbyła się biało- czerwona parada szkół.Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego zebrali się uczniowie sądeckich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami i dyrektorami. Odśpiewano hymn Polski i złożono wiązanki. Uczestników przywitał Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji w Nowym Sącz oraz historyk, dr Łukasz Połomski, który opowiedział o Józefie Piłsudskim i jego związkach z Nowym Sączem i Sądecczyzną.

Następnie uczniowie przemaszerowali Alejami Wolności na sądeckie Planty, gdzie pod Dębem Wolności śpiewano pieśni patriotyczne. Na sądeckim Rynku natomiast uczestnicy spotkali się z prezydentem miasta Nowego Sącza Ryszardem Nowakiem oraz odebrali nagrody. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Andrzej Góra, pani Arleta Stempin, pani Anna Koział-Ogorzałek, pan Jerzy Galara oraz uczniowie z klasy III A, którzy przygotowali białoczerwone chorągiewki, flagę, i baner z napisem „Wolność”.

Autor artykułu: A. Koział-Ogorzałek

dyplom

DyplomPCK