Kronika wydarzeń

logo 65

IMG 4741

W piątek 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole 100-lecie Niepodległości.

Uczniowie klasy II DE pod opieką wychowawczyni Beaty Floryan i nauczycielki języka polskiego Marzeny Szczęsnej przygotowali akademię, która przeprowadziła wszystkich przez zawiłe losy naszej Ojczyzny. Piękna poezja i wspólne śpiewanie  wprowadziły zebranych w niezwykle uroczysty nastrój. Wybrzmiała między innymi „Rota”, „Legiony”, „Piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Mury”, „Żeby Polska była Polską”. Oczywiście wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski – to było niezwykłe wykonanie. Na zakończenie akademii wystąpił Pan Dyrektor Andrzej Góra. Podkreślił raz jeszcze w jak ważnym momencie się znajdujemy, przypomniał szczegóły związane z odzyskaniem niepodległości przez nasze miasto i wizytę Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.

Powtarzając za słowami piosenki: „My mamy szczęście, że w tym momencie żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą, my mamy szczęście…” doceńmy czasy, w których żyjemy, szanujmy pamięć przodków, świętujmy NIEPODLEGŁOŚĆ!

Autor: B. Floryan

dyplom

DyplomPCK