Kronika wydarzeń

KW1

Zakończyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego poezji

Karola Wojtyły „Do Ciebie wołam, Człowieku, Ciebie szukam”, którego organizatorem jest Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Finałowe recytacje odbyły się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu.

Integralną częścią konkursu były warsztaty recytatorskie prowadzone przez Ewę Stadtmüller. Znakomita pisarka zwróciła szczególną uwagę na dbałość o słowo w kontekście poezji Karola Wojtyły. Jednocześnie w jego bogaty świat twórczości, uczestników wprowadziła Elżbieta Staniszewska, redaktor Polskiego Radia i miłośniczka poezji papieża Polaka.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Grzegorz Hajduga, Maciej Świder, Adam Biskup, pod opieka pani Marty Słaby.

Tekst i zdjęcia: P. Szajewski