Kronika wydarzeń

20181029 135947

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły

się w naszej szkole ciekawe warsztaty dla katechetów szkół średnich z powiatu nowosądeckiego.

W poniedziałek, 29 października 2018r. gościliśmy w Samochodówce blisko 50 nauczycieli religii: kapłanów, siostry zakonne i katechetów świeckich. Wszystko w ramach Dnia Katechetycznego. Okolicznościowy referat pt. „Chrześcijański kształt patriotyzmu” wygłosił nasz katecheta ks. Andrzej Szaraj. Lekcje otwartą nt. „Ojczyzna moją matką” poprowadził pan Piotr Szajewski.

W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy III B Technikum, którzy pochylili się nad Listem Episkopatu Polski o chrześcijańskim patriotyzmie, w którym biskupi cieszą się renesansem polskiego patriotyzmu ale zauważają też wiele problemów, które wymagają naprawy. Uczniowie szukali sposobów wyrażania patriotyzmu wśród dzisiejszej młodzieży

W warsztatach uczestniczył przedstawiciel Wydziału Katechetycznego Diecezji Tarnowskiej ks. dr Robert Dytko, który podsumował spotkanie oraz podziękował młodzieży za odwagę uczestniczenia w tego typu zajęciach.