IMG 20180907 120641 HDR

7 września 2018 roku już drugi raz kierownictwo naszej szkoły kształcącej przyszłych pracowników

dla szeroko rozumianego transportu zostało zaproszone do uczestnictwa w konferencji organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „Galicja” oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego. W tym roku konferencja odbyła się pod hasłem: „Polski Transport Drogowy kontra nowe regulacje ograniczające dostęp do rynku”.  W trakcie konferencji było wiele ciekawych referatów oraz wykładów, między innymi o sankcjach nie stosowania się przepisów określających wykorzystanie normalnego tygodniowego 45 godzinnego odpoczynku dla kierowców w transporcie drogowym w różnych krajach europejskich, wykroczeniach skutkujących utracie dobrej reputacji przewoźnika drogowego, ubezpieczeniach komunikacyjnych, odszkodowaniach z tytułu ubezpieczenia cargo i inne. Na wystawie ciągników siodłowych prezentowany był innowacyjny Iveco Stralis o mocy 460 KM napędzany ciekłym metanem LNG. Przeprowadzony również został po raz VI  konkurs mający wyłonić najlepszego kierowcę samochodu ciężarowego z Małopolski pod hasłem „Małopolski Mistrz Kierownicy 2018”. Najlepszych kierowców nagrodzono cennymi nagrodami. Finałem konferencji było poświęcenie sztandaru OSPTD GALICJA.  Wręczono wiele odznaczeń państwowych i resortowych. Między innymi nasz nauczyciel,Jerzy Liber został odznaczony medalem "Za zasługi dla transportu". Nagrody wręczał Minister Transportu Andrzej Adamczyk, oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego, lvin Gajadhur. Konferencja była miejscem wymiany poglądów i doświadczeń. Na konferencji obecne było również Stowarzyszenie „SĄDECKA SAMOCHODÓWKA”. Przeprowadzono również rozmowy z firmami działającymi na rzecz transportu w sprawie przekazania do pracowni logistyczno-spedycyjnej aplikacji wykorzystywanych w transporcie drogowym.