Kronika wydarzeń

W zeszłym tygodniu po raz kolejny Zespół Szkół Samochodowych gościł zagranicznych studentów na zajęciach, których organizatorem był pan Bartłomiej Leśniak.

Uczestnicy warsztatów z robotyki przybyli do nas w ramach projektu Study Tour to Poland z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Litwy. Studenci bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Jak sami podkreślali są one dla nich ogromną inspiracją do dalszej edukacji. Bardzo cenią sobie taką formę zajęć oraz możliwość sprawdzenia się na polu mechatroniki i robotyki wykorzystując przy tym zestawy EV3 oraz oprogramowanie LabView.Zajęcia odbywały się w świetlicy szkolnej w języku angielskim dla 13 uczestników na specjalnie przygotowanych stanowiskach wyposażonych w komputery oraz zestawy EV3.Mamy nadzieję, że znowu się spotkamy i wymienimy wieloma cennymi uwagi z płaszczyzny europejskiej edukacji.

B. Leśniak