Kronika wydarzeń

logo 65

20171106 113207 Kopiowanie

W dniu 16 października 2017 roku klasa IIIDE uczestniczyła w prelekcji połączonej z ćwiczeniami na temat: „Zadania kontrolne realizowane przez Służbę Celno-Skarbową w obszarze transportu drogowego”.

Prelekcję poprowadził starszy aspirant Stanisław Mrotek funkcjonariusz Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oddział w Andrychowie. Inicjatorem spotkania był mgr inż. Jerzy Liber a jego pomysł zrodził się w czasie ogólnopolskiej konferencji transportowej organizowanej przez p. Piotra Litwińskiego prezesa Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych „GALICJA”. Obecny na konferencji p. Stanisław Mrotek zgodził się jako wieloletni praktyk  w zakresie kontroli transportu poprowadzić taką prelekcję z ćwiczeniami. Na początku prelegent przedstawił podstawę prawną prowadzenia kontroli a potem przeszedł do zagadnień związanych z praktycznym wykonywaniem kontroli. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, natomiast w ostatniej części zajęć przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu odczytywania parametrów czasy pracy kierowców, opisywania wykresówek i wydruków z tachografów. Była to pierwsza z zaplanowanych wizyt p. Stanisława Mrotka w naszej szkole. Następna odbędzie się 6 listopada 2017 i będzie dotyczyła czynności kontrolnych w czasie transportu towarów niebezpiecznych. Takie spotkania z praktykami są dla uczniów dodatkową możliwością poznawania zagadnień transportowych od strony praktycznej.

 

 

 

 

 

dyplom

DyplomPCK