Kronika wydarzeń

logo 65

DSC 0007 2k

05.04.2018r na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się finał krajowego konkursu

Young Car Mechanic. W tym roku do konkursu zgłosiło się 19 szkół współpracujących z Inter Cars w ramach programu Młode Kadry - inicjatywie wspierającej szkoły zawodowe i ich absolwentów. W tym etapie rywalizacji uczestniczyło 600 uczniów, z których wyłoniono 300 zawodników II rundy. To oni walczyli o udział w finale krajowym. Decydująca rywalizacja z udziałem 10 najlepszych zawodników odbyła się podczas Poznań Motor Show 2018 - największych w Polsce i czwartych w Europie targów motoryzacyjnych.
Do grona finalistów zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Patryk Zygmunt z klasy III B, który zdobył wysokie 6 miejsce. Finaliści, którzy zajmą najlepsze miejsce w swoim kraju, spotkają się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie, aby rywalizować o zaszczytne miano najlepszego młodego mechanika 2018 r. W tegorocznej edycji wydarzenia biorą udział uczniowie z Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii i Polski. Łączna pula nagród dla 3 pierwszych miejsc w Międzynarodowym Finale Young Car Mechanic 2018 wynosi aż 100 000 zł. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy Finału Międzynarodowego zostaną zaproszeni na wycieczkę do Fabryki Elring w Stuttgarcie i muzeów poświęconych tematyce motoryzacji.

Zdjęcia i tekst: J. Adamczyk

 

dyplom

DyplomPCK