Kronika wydarzeń

DSC00371k

Zmiany w szkolnictwie branżowym i technicznym planowane od roku szkolnego 2019/2020, nowe rozwiązania wprowadzone

w Systemie Informacji Oświatowej, prezentacja dobrych praktyk współpracy samorządu, przedsiębiorstw i szkół oraz wsparcie kształcenia zawodowego w ramach programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – to główne tematy dyskusji podjętej podczas Kongresu Powiatów „Dobry Zawód” we Wrocławiu. Kongres odbył się 6 kwietnia br. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 osób z całej Polski. Przedsięwzięcie zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Kierownictwo Ministerstwa Edukacji Narodowej reprezentowały minister Anna Zalewska i wiceminister Marzena Machałek. Wśród gości wrocławskiego kongresu byli przedstawiciele: ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, spółek Skarbu Państwa, kuratorzy oświaty, parlamentarzyści, a także kierownictwo i dyrektorzy departamentów MEN, dyrektorzy jednostek podległych MEN, a także nauczyciele i uczniowie z 16 wyróżniających się  szkół kształcących w zawodach. Nasza Szkoła została wyróżniona tym zaproszeniem przez MEN jako jedyna
z całej Polski do reprezentowania branży motoryzacyjnej. Na Targi pojechało trzech naszych uczniów: Patryk Nowak z klasy IIIM, Jakub Pyrek z klasy IIID oraz Michał Guśtak z klasy IIIB pod opieką nauczycieli mgr inż. Lucjana Guśtaka i mgr inż. Jerzego Libra. Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością. Odbyliśmy wiele rozmów a także podjęliśmy działania mające na celu promocję naszej szkoły w sektorze edukacji ze względu na obecność chociażby Pani Kurator Małopolski. Zaprezentowaliśmy dorobek i 63 lata tradycji naszej szkoły. Mieliśmy okazję zaprezentowania naszej szkoły pani Minister Edukacji Annie Zalewskiej, która odwiedziła nasze stoisko. Cieszymy się z wyróżnienia, gdyż byliśmy na Kongresie jedyną samochodówką z terenu polski i jedyną szkoła z Małopolski. To dla nas duże wyróżnienie. Był to również dobrze, miło spędzony czas i nowe doświadczenia w promocji naszej szkoły w kraju.

Zdjęcia i tekst: J. Liber

ZPB przedłużenie certyfikatu