Kronika sportowa

71377252 1356822604481898 363730880398622720 n

27 września odbył się już 23 turniej ulicznej koszykówki „Streetball”.To jedna z imprez

cyklu ”Sport przeciw przemocy”, organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Tradycyjnie całe przedsięwzięcie rozpoczęło się od prezentacji samochodów tuningowanych - “Samochodówka pasja tuning”. Uczniowie mieli możliwość wyjścia i obejrzenia wszystkich prezentujących się samochodów na boisku szkolnym samochodówki.

Po raz kolejny rozgrywkom sportowym towarzyszyła akcja charytatywna. W bieżącym roku szkolnym uczniowie zbierali pieniądze na rehabilitację i leczenie naszych kolegów Piotrka i Patryka. W pomoc włączyła się cała młodzież biorąca udział w turnieju “Streetball”.

W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, I Liceum Ogólnokształcącego, Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej, Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej, Prywatnego Technikum Zawodowego.

Wyniki:

Szkoły podstawowe

1. Szkoła Podstawowa Nr 15
  2. Szkoła Podstawowa z Podegrodzia
  3. Szkoła Podstawowa z Królowej Górnej

Najlepszy zawodnik –  Kacper Serafin Szkoła Podstawowa Nr 15.

Szkoły ponadpodstawowe – kobiety:

1. Zespół Szkół Samochodowych
  2. Prywatne Technikum Zawodowe
  3. Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Najlepsza zawodniczka – Anna Lelito Zespół Szkół samochodowych

Szkoły ponadpodstawowe – mężczyźni:

1. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych
  2. Zespół Szkół Ekonomicznych
  3. I Liceum Ogólnokształcące

Najlepszy zawodnik – Tomasz Mamala Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Powyższy tekst opracowały uczennice klasy 1E: Patrycja Ogorzały i Justyna Mółka

Uzupełnienie

Tradycyjnie rozegrany został również mecz pokazowy zwycięzców turnieju kontra nauczyciele WF z "samochodówki", który zakończył się zwycięstwem belfrów.

W trakcie trwania turnieju odbył się zlot aut tuningowanych należących do uczniów oraz sympatyków Naszej Szkoły. Oto lista nagrodzonych uczniów:

SAMOCHODY

1. Bartłomiej Mróz, klasa I D/F – wyróżnienie
  2. Oskar Ociepka, absolwent – wyróżnienie
  3. Bartłomiej Krzyżak, klasa I M – wyróżnienie
  4. Jakub Kołodziej, Grzegorz Kołodziej klasa I B – wyróżnienie
  5. Grzegorz Fedko, absolwent – wyróżnienie
  6. Filip Bednarek, klasa II B – wyróżnienie
  7. Adrian Jarzębak, absolwent – wyróżnienie

MOTOCYKLE

1. Patryk Liber, klasa II B
  2. Krzysztof Rosiek, klasa IV A
  3. Adrian Cholewiński, klasa III M

Nagrody fundowali: Urząd Miasta Nowy Sącz,  Urząd Gminy Podegrodzie, Starostwo Powiatowe, biuro podróży „Maxim”, Rolbud – Instal, Gol Sport, MKS Sandecja, RTCK, Stacja Orlen „Gród” - Bartkowa Posadowa, Muszynianka, Tisbud – Jarosław Gargula, Prospona, Newag, Fakro, Agencja Ubezpieczeniowa Krystyna Drzyzga, Panorama Sport sklep sportowy, Sądecki Klub Bokserski „Golden Team”, Sądeccy Pasjonaci Basketu, Firma „Koral”, „Rada Rodziców przy Zespole Szkół Samochodowych.

Turniej zorganizowali nauczyciele WF z "Samochodówki": Jacek Kmiecik, Dawid Zając, Adam Baziak, Wiesław Bukowiec, Jerzy Galara, Marta Bąk oraz Paweł Kożuch.

Uzupełnienie: P. Kożuch

Wybór zdjęć: A. Koział-Ogorzałek, P. Kożuch