Kronika sportowa

logo 65

DSC 0185

Gala Boksu „Boxing Fight Championship 1” rozpocznie się

w piątek 5 kwietnia o godzinie 19 na hali MOSiR w Nowym Sączu. Z tej okazji w poniedziałek, 11 marca w świetlicy Samochodówki zorganizowano konferencję prasową. Na wydarzeniu byli obecni m.in. dyrektor BFC Jerzy Galara (na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole) , dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Andrzej Góra, kapitan Sandecji Nowy Sącz Dawid Szufryn, organizator Sztafety Pomocy Jacek Kmiecik i Andrzej Szufryn, kuzyn Dawida, poszkodowanego w ubiegłorocznym tragicznym wypadku samochodowym w Łęce. Dzięki „Sztafecie Pomocy” sztandarowym projekcie ZSS udało się już wspomóc finansowo Tomka Brzeskiego, Oliwię Leśniak i ostatnio właśnie Andrzeja Szufryna. Teraz przyszła kolej na Nikodema Pierzgę, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe. W trakcie gali odbędą się licytacje sportowych gadżetów, zbiórka pieniędzy, także dochód z części sprzedanych biletów trafi na konto rodziny chłopca. 2-letni Nikoś był normalnym, zdrowym, szczęśliwym chłopcem, który wraz z rodziną mieszka w Irlandii. Niestety 28 stycznia br. jego świat legł w gruzach. Wówczas maluch dostał wysokiej gorączki oraz ataku przypominającego epilepsję. Karetka pogotowia przyjechała po upływie mniej więcej pół godziny i natychmiast zabrała go do szpitala. Niestety mimo szybkiej reakcji w mózgu chłopca doszło do zmian, w skutek czego lewa strona jego ciała została sparaliżowana, a także pojawiły się problemy ze wzrokiem. Lekarze zdecydowali się wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej. Nikoś przebywał w niej przez 13 dni, a medycy nie widząc szans na poprawę jego stanu podjęli decyzję o odłączaniu aparatury podtrzymującej życie. Ku zaskoczeniu wszystkich, wola przetrwania chłopca okazała się silniejsza, dzięki czemu zaczął on samodzielnie oddychać. Jednak paraliż oraz kłopoty w widzeniem nie ustąpiły. Wobec takiego obrotu spraw zadecydowano o wprowadzeniu 46-tygodniowego leczenia sterydami i późniejszej rehabilitacji. Niestety koszty tego wszystkiego znacząco przekraczają możliwości finansowe rodziny, dlatego też została zorganizowana akcja "Pomagamy Nikosiowi".

Autor: P. Szajewski

dyplom

DyplomPCK