Kronika sportowa

IMG 5052

W Zespole Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w ramach akcji 

„Sport przeciw przemocy – Gramy dla Andrzeja” odbył się turniej tenisa stołowego. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie z 21 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Turniej tenisa stołowego otworzył Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Andrzej Góra. Gośćmi specjalnymi byli piłkarze Sandecji Dawid Szufryn i Adrian Basta.

Tym razem sztafeta pomocy została przekazana absolwentowi naszej szkoły Andrzejowi Szufrynowi, który został poważnie poszkodowany w sierpniowym wypadku w Łęce. Dziś jest na wózku, aby mógł chodzić niezbędna jest rehabilitacja i dalsze leczenie. W trakcie zawodów prowadzona była zbiórka pieniędzy oraz licytacja koszulki Sandecji.  Dla Andrzeja zebrano prawie 12 tys. złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali tę akcję.

Wyniki:

Szkoły średnie

I miejsce Rafał Gajda Czchów

II miejsce Kamil Mlyczyński ZSB Nowy Sącz

III miejsce Paweł Stępka ZSE Nowy Sącz

IV miejsce Filip Kulig ZSB Nowy Sącz

Szkoły Podstawowe

I miejsce Jakub Kiełb SP 7 Nowy Sącz

II miejsce Marcin Olesiak SP Chełmiec

III miejsce Kajetan Kanownik SP Czchów

IV miejsce Bartłomiej Iwaniec SP 6 Nowy Sącz

Autor: A. Koział-Ogorzałek